LSK kan med glädje presentera en ny styrelse! De nya ledamöterna är redo att sätta igång sitt arbete för klubben med omedelbar verkan.
Den nytillsatta valberedningen presenterade under gårdagen (10:e februari 2025), efter ett mycket gediget arbete, ett förslag till ny styrelse. Detta förslaget godkändes alltså av stämman på det ajournerade höstårsmötet. Den nya styrelsen har mandat till och med vårårsmötet, med ambition att fortsätta sitt arbete även därefter.
Vi är väldigt glada att vi i sista stund fick ihop en styrelse. Vi vet att denna grupp, som har en tydlig bredd med representanter från verksamhetens alla delar, kommer att göra allt i sin makt för att skapa de bästa förutsättningarna för klubben, säger Lena Hesselroth från valberedningen.

Till suppleanter valdes Stefan Olsson och Tommy Tessem.
Valberedningen: Lena Hesselroth, Moa Nord och Lars Hultberg